Programa per dates

Divendres

25 juny, 2021
Del 25 de juny al 4 de juliol, 2021

Inauguració Exposició “El Cinema Il·lustrat” By Cristina Polop i David Despau

Ajuntament de Benidorm

Exposició composta per 20 obres de Cristina Polop i David Despau, il·lustradors de cinema.

Del 25 de juny al 4 de juliol, 2021

Inauguració exposició “Cartells de cinema”

Espais d´Art Urbà Los Carrascos, Poniente, Els Tolls i Plaça de la Hispanitat.

Exposició a l’aire lliure dels cartells de la Secció Oficial de la 5a Edició de Skyline Benidorm Film Festival.

Dissabte

26 juny, 2021
19.30h

Projecció pel·lícula inaugural

Cines IMF Finestrat

Projecció del llargmetratge inaugural del festival “Coses a fer abans de morir” amb la presentació dels seus directors Cristina Fernández, Miguel Llorens i la productora Lorena Torres.

Dilluns

28 juny, 2021
De 11.00h a 12.30h

Activitat taller de guió: Emilio Martí

Edifici del Torrejó (Benidorm)

Taller de guió jove de documental animat, a càrrec d’Emilio Martí. Dirigit a tots aquells que vulguen iniciar-se en l’escriptura de guió. 

ACTIVITAT GRATUÏTA

INSCRIPCIÓ  A: info@skylinefest.es 

Dimarts

29 juny, 2021
17.00h

Jornada “Nous públics juvenils”

Ajuntament de Benidorm
  • Taller: Cinema i xarxes socials. Impartit per Bea Martinez.
  • Projecció curtmetratges Documovil
19.00h

Projecció Curtmetratges Secció Estudiants a competició

Ajuntament de Benidorm

– (;) Punto y coma
– Después del final
– Camina conmigo
– Cocinando
– III Minutos
– Imagina un planeta B

20.00h

Projecció Curtmetratges Secció Sostenibilitat

Ajuntament de Benidorm


– A tiny tale
– Migrants
– La Mer
– La pandemia de plástico
– Made in

Dimecres

30 juny, 2021
18.00h

CURTMETRATGES SECCIÓ EUROPEA

Ajuntament de Benidorm
  • Between a rock and a hard place.
  • Bonobo.
  • Dolapo is fine.
  • Faleminderit.
  • Pa-lante.
  • The Intimate Touch.
20.00h

Secció Oficial Nacional Competitiva bloc 1

Ajuntament de Benidorm
  • La Banyera.
  • Renaixem.
  • Rutina: La prohibición.
  • Cómplices.
  • Intermedio.

Dijous

1 juliol, 2021
18.00h

Secció Oficial Nacional Competitiva bloc 2

Ajuntament de Benidorm
  • A la cara.
  • Salvaje.
  • Els que callen.
  • Cris Superstar.
  • Los honores.
20.00h

Secció Oficial Nacional Competitiva bloc 3

Ajuntament de Benidorm
  • Stanbrook.
  • Sintra III.
  • Vals & Rumba.
  • (A)normal.
  • Ferrotipos.

Divendres

2 juliol, 2021
De 12.00h a 14.00h

Jornades ShortPitch

Ajuntament de Benidorm

Concurs sobre projectes de curtmetratge que es troben en fase de desenvolupament o pre-producció. 

Assistència només per a professionals acreditats.

18.00h

Secció Oficial Nacional Competitiva bloc 4

Ajuntament de Benidorm
  • El amor amenazado.
  • Yalla.
  • Yo.
  • La señora de la casa.
  • Este verano y el resto.
20.00h

Secció Oficial Nacional Competitiva bloc 5

Ajuntament de Benidorm
  • Lovf.
  • Roberto.
  • Norte.
  • Guardián.
  • Dana.

Dissabte

3 juliol, 2021
11.00h

BERLANGA-AZCONA: EL FRACÀS DE L'HOME COMÚ

Ajuntament de Benidorm

Projecció de les pel·lícules:
“Se vende un tranvía”
“La muerte y el leñador”

Conferència posterior impartida per Luis E. Parés, historiador i documentalista.

19.30h

Clausura del festival i lliurament de premis

Ajuntament de Benidorm

S’entregaran els premis d’aquesta V Edició Skyline Benidorm Film Festival.
Accés lliure fins a completar l’aforament.

Diumenge

4 juliol, 2021
20.15h

Curtmetratges guanyadors

Cine Jayan (Xàbia)

Projecció d’una sel·lecció dels curtmetratges guanyadors de la 5a Edició Skyline Benidorm Film Festival.

A lo largo del día

PUBLICACIÓN premio del público Filmin online

Se realizará la entrega del premio del público que a través de sus votaciones ha elegido al mejor cortometraje de esta edición.