Programación en Valenciano

Tres días de Festival

12:00h

Taller “Aprendre a veure cinema”.
Impartit per Juan Carlos Gascón.
Edifici Torrejó. Inscripcions: info@skylinefest.es

18:00h

Bloc 1 curts a concurs i posterior col·loqui amb els seus directors:
  • Tono menor
  • Heridas contra el olvido
  • Mi hermano Juan
  • El jarrón.
Aula CAM (c/Alameda, 17)

20:00h

Bloc 2 curts a concurs i posterior col·loqui amb els seus directors:
  • Uncoloured girl
  • Hay algo en la oscuridad
  • Un día en el parque
  • La noria
Aula CAM (c/Alameda 17)

22:30h

Projecció dels Blocs 1 i 2 amb subtítols en anglès.
Hotel Dynastic (Av/Ametlla de Mar, 15) y Cervecería L´Abadìa (Av/ Europa, 5)

12:00 h

Encontre de Festivals de Cine de la Comunitat Valenciana amb Catalunya Film Festivals.
Edifici Torrejó

18:00 h

Bloc 3 curts a concurs i posterior col·loqui amb els seus directors:
  • Caronte
  • Nuestra vida como niños refugiados en Europa
  • Volcánica
  • Block 24
Aula CAM (c/Alameda 17)

20:00 h

Bloc 4 curts a concurs i posterior col·loqui amb els seus directors:
  • Minotauro
  • El llibre
  • 2001 Destellos en la oscuridad
  • Flotando
Aula CAM (c/Alameda 17)

22:30h

Projecció dels Blocs 3 i 4 amb subtítols en anglès.
Hotel Dynastic (Av/Ametlla de Mar, 15) y Cervecería L´Abadìa (Av/ Europa, 5)

11:00 h

Projecció dels curts joves.
Aula CAM (c/Alameda 17)

12:00 h

Taller per a joves “Iniciació a la producció de curtmetratges”. Impartit per Pepe Jordana. Impartido por Pepe Jordana.
Aula CAM (c/Alameda 17).
Inscripcions: info@skylinefest.es

17:30 h

Taller “Stop Motion” en plastilina per als xiquets/es. Impartit per Pablo Llorens.
Inscripción 7€. Places limitades. info@skylinefest.es
Edifici Torrejó

18:00 h

Bloc 5 curts a concurs i posterior col·loqui amb els seus directors:
  • Greta
  • Best seller
  • Destino: verano
  • El olvido
  • Manspreading
Aula CAM (c/Alameda 17)

20:00 h

Bloc 6 curts a concurs i posterior col·loqui amb els seus directors:
  • Nomeolvides
  • Kyoko
  • Ipdentical
  • La guarida
Aula CAM (c/Alameda 17)

22:30 h

Projecció dels Blocs 5 i 6 amb subtítols en anglès.
Hotel Dynastic (Av/Ametlla de Mar, 15) y Cervecería L´Abadìa (Av/ Europa, 5)

12:00h

Gala de clausura, entrega de premis i Projecció dels curts guanyadors.
Saló d’actes de l’Ajuntament (Plaza de SSMM Los Reyes de España 1)
Boca del Calvari: Exposició “Vestuari cinematogràfic: La Sombra de la Ley”. Goya 2019 al millor disseny de vestuari.
Des del 30 de Març al 5 de Maig (c/Tomás Ortuño)
Hall Aula CAM: Exposició pòsters dels curtmetratges finalistes del festival.
Fins el 7 d ́Abril.